Міський голова Харкова Геннадій Кернес очікує на позитивне рішення уряду, аби відкрити метрополітен, зачинений у межах боротьби з поширенням коронавірусу.

Про це Кернес заявив в ефірі hromadske.

«Ми виконуємо постанову Кабміну, я звернувся (з проханням відновити роботу метро — ред.), бо те, що відбувається колапс, і люди не можуть нікуди дістатися, це факт. Тому що у Харкові метро є невід’ємною частиною життя міста», — сказав він.

Мер Харкова додав, що, на його думку, треба відкривати метро і в Києві, і в Дніпрі. Однак робити це треба лише після рішення уряду. Відповіді на своє прохання Кернес поки не отримав.

«Коли у нас буде розпорядження на відновлення, тобі будемо відкривати. А так — не можемо», — наголосив він.

Кернес також розповів, які заходи вживає місто для боротьби з коронавірусом. За його словами, крім міської влади в області створено координаційний штаб, який очолює власник холдингу DCH Олександр Ярославський, також у нього входять представники влади, зокрема сам Кернес, бізнесу і загалом «соціально відповідальні люди».

Він розповів, що за кошти міського бюджету закупають дезінфікуючи засоби, медичні маски, обладнання, зокрема апарати вентиляції легенів.

«Також бізнес підключився до цього й оплачує… У нас так вийшло, що Ярославський взяв на себе ініціативу і заплатив 2 мільйони доларів за 400 тисяч тестів. І вже оплачені апарати вентиляції легенів, різні сканери, рентген-апарати», це додаткового, що ми робимо», — зазначив Кернес.

19 березня Кернес заявив, що звернеться до уряду з проханням відновити роботу метро Харкова.

Харків є одним з трьох міст України, де є метрополітен і його закрили через епідемію коронавірусу. Пасажири вимушені їздити у наземному транспорті, що часто стає причиною черг та великого скупчення людей, коли правило про 10 людей у салоні ніхто не виконує.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо, після оголошення уряду про закриття метро Кернес заявив, що не погоджується з цим і не хоче закривати підземку.

Після цього президент Володимир Зеленський пригрозив очільнику Харкова кримінальною відповідальністю.

У підсумку метро Харкова закрилось відповідно до постанови уряду.

Поділитись: