П'ятеро мешканців Кривого Рогу крали гроші з банківських рахунків українців, використовуючи мобільні номери. Бази даних із цими номерами вони купували на закритих форумах у мережі Інтернет, а дані для перевипуску SIM-карт знаходили у соціальних мережах. Попередня сума збитків – 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції України.

Працівники Придніпровського управління кіберполіції із детективами поліції Дніпропетровщини затримала 40-річну організаторку групи. Їй та співучаснику вже оголошено підозру.

Зловмисники зазвичай обкрадали рахунки вчителів, працівників медичних закладів, різноробочих, використовуючи їхні зарплатні картки. Бази даних із номерами купували на закритих форумах у мережі, а дані для перевипуску SIM-карт знаходили у соцмережах.

Працівники кіберполіції за участі служби безпеки АТ «Альфа-Банк» встановили, що до складу групи входило четверо мешканців Кривого Рогу, а створила всю злочинну схему та координувала дії виконавців 40-річна жінка.

Усі крадіжки коштів були пов'язані із деактивацією роботи SIM-картки фінансового номера клієнтів банку (номер, який прив'язують до банківського рахунка для перевірки та здійснення операцій).Персональні дані громадян для створення дублікату SIM-картки зловмисники обирали переважно з соцмереж (прізвище, ім'я, дата народження, близькі контакти, телефон тощо).

Маючи усю необхідну інформацію, спільники створювали дублікати, за допомогою яких і отримували доступ до банківських рахунків потерпілих. А система віддаленого управління рахунками надавала їм дозвіл на проведення банківських операцій без відома власників.

«За попередніми даними, злочинними діями групи спричинено збитків близько 1,5 мільйони гривень. Більшу частину отриманих грошей зловмисники програвали в різноманітних онлайн-казино та на спортивних ставках», — зазначає Кіберполіція.

Для зручності та швидкої координації дій вони орендували офіс у Кривому Розі. Під час обшуків, зокрема в помешканні учасників групи та їхніх автомобілях, поліцейські вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, більше тисячі дублікатів SIM-карток, близько сотні банківських карток, зброю та чорнові записи.

Слідчі кваліфікували подію за ч. 4 ст. 185 ККУ (крадіжка).

Двох підозрюваних затримали, їм обрано запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави. Вирішується питання щодо оголошення підозри їхнім спільникам.

Раніше у Кіберполіції розказали, як захиститись від крадіжки з банківських карток.

Поділитись: