Війна

Кількість миротворців на Донбасі може становити 30 тисяч осіб — Ірина Луценко

23 лютого, 2018 17:22
Війна/Кількість миротворців на Донбасі може становити 30 тисяч осіб — Ірина Луценко
Зберегти
Вигляд
Контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тисяч осіб, серед яких 20 тисяч безпосередньо «блакитних шоломів» та 5 тисяч поліцейських.

Контингент миротворчої місії ООН на Донбасі може становити 30 тисяч осіб, серед яких 20 тисяч безпосередньо «блакитних шоломів» та 5 тисяч поліцейських.

Про це заявила представниця президента України у ВР Ірина Луценко, передає УНІАН.

«Це неофіційні дані, але йде розмова про можливе розміщення контингенту з 30 тисяч військових, серед яких 5 тисяч — поліція, 20 тисяч — «блакитні каски», власне, миротворчі війська, і деяка частина повинна встати на кордоні між Україною і Росією», — уточнила вона.

За її словами, ведуться переговори і про склад миротворчої місії.

«Ця місія буде складатися з країн, які не входять ні в один союз з безпеки», — зазначила вона.

Луценко підкреслила, що миротворці повинні стати не тільки на окупованій частині Донбасу, але і на ділянці кордону з Росією, який зараз контролюється бойовиками. Це потрібно для того, щоб припинити просування зброї на українську територію.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі, зазначивши, що для цього треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини