Кім Чен Ин, який де-факто керував КНДР після смерті свого батька Кім Чен Іра, став де-юре главою держави. Для цього депутати Верховних народних зборів Північної Кореї внесли кілька змін до Конституції.

Як повідомляє Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), у зміненій конституції зазначено, що главою держави тепер вважається голова Держради КНДР. Цю посаду Кім Чен Ин займає з 2016 року.

«Чи законно прикріплено, що він [Кім Чен Ин] буквально є вищим керівником нашої партії, держави і збройних сил, висунутим за одностайною волею і сподівання всього корейського народу», — йдеться у повідомленні ЦТАК.

Дотепер формальним главою держави вважався голова президії Верховних народних зборів — із 2019 року ним є заступник Кім Чен Ина у Держраді Чхве Рьон Хе. Останній підкреслив, що оновлена ​​Конституція забезпечить єдине керівництво Кім Чен Ина державними справами і розбудову соціалістичної держави.

Нагадаємо, у розслідуванні The New York Times і вашингтонського «Центру просунутих оборонних досліджень»(CADS) ідеться, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин користується автомобілями Mercedes-Maybach, які в обхід санкцій Організації Об'єднаних Націй міг доставити до КНДР бізнесмен із російського Владивостока.

Поділитись: