Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин користується автомобілями Mercedes-Maybach, які в обхід санкцій Організації Об'єднаних Націй міг доставити до КНДР бізнесмен із російського Владивостока.

Про це йдеться в розслідуванні The New York Times і вашингтонського «Центру просунутих оборонних досліджень» (CADS).

Під час міжнародних самітів північнокорейський диктатор Кім Чен Ин пересувається на привезених із Пхеньяна лімузинах. У Владивостоці, де лідер КНДР зустрічався з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у квітні 2019 року, Кім користувався двома автомобілями, Mercedes Maybach S600 Pullman Guard і Mercedes Maybach S62.

Тоді автоконцерн Daimler, що випускає автомобілі Mercedes-Maybach заявив, що не знає, як машини цієї марки потрапили у гараж Кім Чен Ина. У корпорації підкреслили, що не ведуть справ із владою Північної Кореї 15 років.

ООН заборонила поставки предметів розкоші в Північну Корею в 2006 році на прохання адміністрації президента США Джорджа Буша. У 2015-2017 роках, за даними CADS, преміум-товари у КНДР поставляли із 90 країн, а ланцюги поставок проходили через Росію, Китай, Японію та Південну Корею. У доповіді ООН про КНДР зазначалося, що в 2017-2018 роках у Північній Кореї з'явилися автомобілі Rolls-Royce, Mercedes і Lexus. Раніше Кім Чен Ин використовував автомобілі преміум-класу в закордонних поїздках.

Два броньованих седана Mercedes-Maybach з'явилися в КНДР, побувавши перед цим у п'яти країнах. У червні 2018 року судно з автомобілями вирушило з Нідерландів, пройшовши транзитом через Китай, Японію і Південну Корею. Потім, як вважають учасники розслідування, машини доставили у російський порт Находка (90 кілометрів від Владивостока).

У Росії автомобілі перевезли у жовтні на вантажному судні DN5505, пов'язаному з російським бізнесменом Данилом Казачуком із Владивостока. 7 жовтня у Владивосток прилетіли три вантажних літаки північнокорейської авіакомпанії, які використовують для перевезення автомобілів Кім Чен Ина. У CADS припускають, що після цього автомобілі на літаках доставили у КНДР. 31 січня 2019 року Mercedes-Maybach бачили на вулицях Пхеньяна.

Сам Казачук підтвердив NYT, що йому належить судно DN5505, використане для перевезення автомобілів. При цьому бізнесмен відмовився підтвердити, що перевозив машини до Північної Кореї в обхід санкцій ООН.

«Це секрет моєї компанії. Навіщо мені розповідати кожному, де я купив автомобілі і кому їх продав?», — сказав Казачук.

The New York Times також нагадала, що в лютому 2019 року судна DN5505 і Katrin, якими володіє одна компанія, затримали у Південній Кореї. Їх звинуватили у перевезенні в Північну Корею вугілля і нафтопродуктів.

Нагадаємо:

  • 25 квітня президент Росії Володимир Путін вперше зустрівся з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Владивостоці.
  • 24 квітня Кім Чен Ин вперше приїхав до Росії: їхав на бронепоїзді, зустрічали його з хлібом, сіллю і червоною доріжкою.
  • 28 лютого другі в історії переговори президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина завершилися достроково — на зустрічі лідери не досягнули ніякої угоди. За кілька днів президент США Дональд Трамп заявив, що Північна Корея не матиме економічного майбутнього, якщо залишить собі ядерну зброю. Водночас Кім Чен Ин заявив, що готовий провести третій саміт з президентом США Дональдом Трампом.
Поділитись: