Орендар кінотеатру «Київ» — Культурний центр «Кінотеатр Київ» оголосив, що продовжить працювати за умови зменшення ціни оренди. Відтак, заклад згоден продовжити роботу, якщо оголошена владою Києва сума оренди у 700 тисяч гривень буде зменшена до 300 тисяч.

«Ми підраховували до 300 тисяч гривень, це разом з комунальними 500 тисяч гривень, з іншими видатками — це посильна сума», — заявила заступниця директорки кінотеатру Ірина Шинкаренко.

У Держкіно зазначили, що кінотеатр підтримують, водночас, додали, що сума оренди у 700 тисяч гривень зависока і повинна грунтуватися на реальних розрахунках.

«Мені взагалі здається неприпустимим, підхід коли до закладів культури підходять як до бізнесу, ніхто не говорить, що приміщення має бути передане безкоштовно, має бути адекватна орендна плата», — сказав голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Раніше в Київській міській адміністрації повідомили, що буде проведений конкурс орендарів, де й вирішать долю кінотеатру «Київ». У КМДА визначили початкову суму орендної плати у розмірі 700 тисяч гривень.

На початку січня влада Києва заявила, що може краще керувати кінотеатром «Київ»: теперішня команда комплексу не погоджується. У Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Раніше в Київській міській державній адміністрації причину ймовірної передачі до комунальної мережі назвали «постійні звернення орендаря з проханням зменшити вартість оренди».

Будівля кінотеатру «Київ» перебуває у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

/Ірина Жовтоног

Поділитись: