Влада Китаю готова до міжнародного наукового розслідування походження коронавірусного захворювання COVID-19. Єдина умова — розслідування має бути не політичним.

Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ Ван Ї, передає CGTN.

«Китай завжди був відкритий до міжнародного наукового розслідування щодо виявлення джерела вірусу. Цей процес має бути професійним, неупередженим і конструктивним. Розслідування має бути вільним від політичного впливу, поважати рівність націй та уникати презумпції вини», — сказав Ван Ї.

Також він зазначив, що у США поширюється «політичний вірус», який може напасти і нашкодити Китаю. Міністр закликав США перестати підштовхувати дві країни «нової холодної війни».

«Ми дізналися, що деякі політичні сили в США беруть у заручники китайсько-американські відносини та підштовхують наші дві країни до «нової холодної війни», — зазначив китайський політик.

Нагадаємо, на початку травня держсекретар США Майк Помпео заявив про існування доказів, що коронавірус SARS-CoV-2 — «результат невдачі у китайській лабораторії».

Ще раніше, 30 квітня, президент США Дональд Трамп заявив, що бачив докази штучного походження коронавірусу, який, мовляв, розробили в одній із лабораторій Китаю. Водночас американська розвідувальна спільнота тоді заперечила наявність таких доказів у них.

Натомість Китай звинувачував адміністрацію Трампа в намаганні відвернути увагу від власних внутрішніх проблем, викликаних коронавірусною кризою. Речник китайського міністерства оборони також говорив, що насправді SARS-CoV-2 виник у США.

В Уханській лабораторії вірусології заявили ж, що вперше отримали зразок COVID-19 лише 30 грудня 2019 року. До того вони досліджували коронавірусу у кажанів, але нового штаму не мали.

Поділитись: