Всекитайські збори народних представників — щорічний з’їзд Комуністичної партії Китаю — розгляне закон про національну безпеку Гонконгу. Відповідно до нього, на території заборонять антиурядові заклики, заклики до відокремлення від Китаю і державну зраду. При цьому влада Гонконгу не буде ухвалювати його окремо — він одразу набуде чинності на його території.

Таке рішення Пекін ухвалив після того, як побачив, що місцева влада Гонконгу нездатна самостійно впровадити схожі заходи.

Всекитайські збори й раніше мали повноваження до примусового впровадження законів на території автономії, але утримувалися від цього. Тепер же, за словами джерел гонконгзької South China Morning Post, там вирішили взяти ініціативу у свої руки.

Нагадаємо, в березні 2019 року влада Гонконгу намагалася ухвалити закон, який би дозволяв безперешкодну екстрадицію гонконгців до материкового Китаю. Це викликало масові протести, які тривають і досі. Демонстранти заявляли, що він обмежує гарантовані їм права і свободи.

«Базовий закон» (аналог Конституції) було ухвалено після передачі Великою Британією гонконзької території Китаю. Він гарантує його мешканцям обмежені свободи, недоступні на території материкової КНР.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи»

Поділитись: