Суд у Гонконгу виніс перший вирок протестувальникам, які виступають проти посилення контролю над територією з боку Китаю.

22-річного рятувальника Сін Ка-го засудили до чотирьох років ув’язнення за напад на поліцейських і пошкодження урядових будівель, передає South China Morning Post.

Обвинувачення Ка-го висунули за подіями 12 червня 2019 року, коли той під час протестів штурмував поліцейські барикади й жбурляв каміння в будівлю Законодавчої ради на знак протесту проти слухання закону, який дозволяв екстрадувати гонконгців до Китаю.

Ка-го частково визнав свою провину, через що вирок йому пом'якшили.

«Таке насилля не можна толерувати в цивілізованому й різноманітному суспільстві. Його найкращий захист — визнання провини», — прокоментувала суддя, яка виносила вирок.

За весь час протестів, які тривають уже понад рік, влада Гонконгу арештувала понад 8300 протестувальників, зазначає SCMP. Вони тривають і досі попри карантин, уведений через епідемію коронавірусу.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: