Одна з крамниць із продажу морозива в Гонконгу почала пропонувати десерт, смак якого має нагадувати сльозогінний газ. Головним інгредієнтом морозива є чорний перець горошком, який спершу підсмажують, а потім перетирають в однорідну масу.

«Воно (морозиво — ред.) дещо пекуче, але ми підкреслюємо його післясмак — відчуття подразнення в горлі. Таке ж, як і при вдиханні сльозогінного газу», — розповів Associated Press на умовах анонімності 31-річний власник крамниці, яка продає морозиво.

Порція морозива зі смаком сльозогінного газу коштує 5 доларів (133 гривні). За словами власника, щодня він продає 20-30 порцій.

Сльозогінний газ часто використовувався поліцією Гонконгу для розгону протестів, які там тривають із березня 2019 року. Демонстранти спершу вимагали скасування закону, який передбачав спрощену процедуру екстрадиції гонконгців до материкового Китаю. Згодом протести переросли в ширший рух за демократизацію влади на території.

За даними влади Гонконгу, за час протестів поліція використала сльозогінний газ 16 тисяч разів, часто в густонаселених районах.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: