Світ

Китай має змінити свою політику, щоб уникнути холодної війни з Америкою — віце-президент США

Washington Post
Світ/Китай має змінити свою політику, щоб уникнути холодної війни з Америкою — віце-президент США
Зберегти
Вигляд
Віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс заявив, що президент США Дональд Трамп відкритий до співпраці з лідером Китаю Сі Цзіньпінем, але за умови, якщо Пекін готовий змінити свою військову, економічну, громадянську та дипломатичну політику.

В інтерв’ю Washington Post Пенс заявив, що саміт G20 в Аргентині 30 листопада, на якому зустрінуться Трамп і Цзіньпін, може виявитись для Китаю найкращою, якщо не єдиною, можливістю уникнути «сценарію холодної війни» з США.

«Я вважаю, що багато що залежить від того, що відбудеться в Аргентині. Позиція президента така: ми хочемо впевнитися, що вони знають на чому ми наполягаємо і на що ми готові, і щоб вони приїхали до Аргентини з конкретними пропозиціями, які стосуватимуться не лише торгового дефіциту», — сказав віце-президент.

За словами Пенса, окрім питання торгівлі, Китай має запропонувати рішення таких проблем, як масштабні крадіжки інтелектуальної власності, примусова передача технологій, закритість китайських ринків, неповагу до міжнародних норм, порушення свободи пересування в міжнародних водах і втручання комуністичної партії Китаю у політику західних країн.

Якщо ж Пекін не піде назустріч у цих питаннях, Сполучені Штати готові посилити економічний, дипломатичний і політичний тиск на Китай, наголосив Пенс. На його думку, економічна міць США здатна витримати таку ескалацію, яка похитне китайську економіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп провів переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном напередодні зустрічі в межах саміту G20 у Аргентині. Основними темами розмови лідерів найбільших економік у світі стала торговельна війна та Північна Корея.

Напередодні в адміністрації Трампа повідомляли, що США готуються запровадити мита на весь китайський імпорт, якщо переговори з Сі Цзіньпіном на саміті G20 проваляться.

17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту.

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

Більше про:
# Китай
# США
Пов`язані новини