Китай може надавати росії нелетальну допомогу для війни проти України — NBC News

США вважають, що Китай може надавати нелетальну військову допомогу росії для війни проти України. Зокрема, вона може включати форму та бронежилети.

Про це пише NBC News з посиланням на чотирьох американських посадовців.

Джерела зазначають, що Китай надав певну допомогу росії, включно з повторенням російської дезінформації про війну та просування брехливих наративів.

Посадовці відмовилися надати будь-які деталі щодо цієї допомоги, проте додали, що вона могла включати спорядження для весняного наступу, наприклад форму або навіть бронежилети.

Видання додає, що в Білому домі також стурбовані, що Китай може розглядати відправлення росії летальної допомоги.

За інформацією NBC News, через кілька тижнів після вторгнення росії в Україну високопосадовці США, включно з президентом Джо Байденом, застерегли Китай від надання матеріальної допомоги росіянам.

Однак джерело повідомляє, що останні тенденції вказують на потенційно більш відчутну підтримку уряду Китаю російської армії.

Державний секретар США Ентоні Блінкен і головний дипломат Китаю Ван Ї зустрілися 18 лютого після Мюнхенської безпекової конференції. Китайська допомога рф була суттєвою частиною розмови між двома дипломатами, зазначає джерело.

Bloomberg і CNN повідомляли в січні, що адміністрація Байдена надала китайським урядовцям докази, що китайські компанії надавали нелетальну допомогу рф у війні.

Тепер офіційні особи США стверджують, що допомога надходить від самого китайського уряду. А втім, поки що незрозуміло, чи порушує ця підтримка будь-які санкції, або США доведеться запроваджувати нові обмеження щодо Китаю, кажуть джерела.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».

Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% усього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не настільки важлива — 2020 року на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.

Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку Москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера і просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення до України.

Під час Мюнхенської безпекової конференції головний дипломат Китаю Ван Ї заявив, що його країна представить свої пропозиції для миру в Україні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів, що Україна має бути зосереджена на боротьбі за свободу, а не на мирних планах.