Економіка / Гроші

Китай обігнав США та Японію за кількістю «мегабанків»

Bloomberg
Економіка/Гроші/Китай обігнав США та Японію за кількістю «мегабанків»
Зберегти
Вигляд
Кількість великих банківських установ Китаю, загальна вартість активів яких перевищує 500 мільярдів доларів, склала 13 установ, що більше ніж кількість «мегабанків» у США та Японії разом узятих.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні дослідження.

Зазначається, що «мегабанки», володіючи активами на півтрильйона доларів і більше, є «занадто великими, щоб збанкрутувати», тому у тих країнах, в яких існують такі банківські установи, державні регулятори вживають всіх можливих заходів задля уникнення банкрутства таких установ.

За даними Bloomberg, Китай продовжує збільшувати кількість надвеликих банків у своїй фінансовій системі. Наразі, у Китаї нарахували 13 таких банків, проте ця сума можу збільшитися найближчим часом.

Раніше повідомлялось, що регулятор у США підвищив облікову ставку до 2,25%. Цей крок зробив облігації країн, що розвиваються (зокрема й України) менш привабливими, а ставки за ними більшими. Адже ризик інвестування у облігації США є набагато меншим за ризик інвестування чи надання кредитів країнам з нестабільною економікою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Про загрозу підвищення облікової ставки США для економіки України читайте у публікації: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини