Китай заявив про перший в історії успішно проведений біологічний експеримент на Місяці. Доставлене на місячну поверхню насіння проросло.

Раніше насіння висаджували лише на Міжнародний космічній станції, але ніколи під час перебування на поверхні Місяця. Це означає, що в майбутньому астронавти потенційно зможуть вирощувати власні продукти в космосі. Відтак не буде необхідності часто повертатися на Землю, аби поповнювати запаси.

Китайський зонд, що раніше приземлився на зворотному боці Місяця, доставив туди ґрунт з насінням бавовника, картоплі та дріжджі. Вони вирощуються в герметичному контейнері на борту зонду. Першим з них проріс бавовник.

У 1972 році місія «Аполлона-17» вже проводила біологічний експеримент, але з космічними променями. Тоді на Місяць доставили групу мишей, які летіли на борту у спеціальному контейнері. Під шкіру тварин вживили датчики космічних променів. Дослідження показали, що тканини тіл живих мишей під дією космічних променів не змінилися.

«Чаньє-4» став першим у світі космічним апаратом, який приземлився на іншому боці Місяця та зробив перші фотографії іншої сторони супутника Землі.

У вересні 2018 американська компанія SpaceX оголосила ім’я першого туриста, який полетить навколо Місяця.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: New Horizons надіслав перший чіткий знімок найвіддаленішого об’єкта Сонячної системи

Поділитись: