Китай розглядає можливість постачання росії безпілотників, боєприпасів та артилерії — ЗМІ

У США є розвідувальні дані про те, що китайський уряд розглядає можливість постачання росії безпілотників і боєприпасів для використання у війні в Україні.

Про це повідомляє CNN із посиланням на три джерела, знайомих із даними розвідки.

За словами співрозмовників, Пекін ще не ухвалив остаточне рішення, але перемовини між росією та Китаєм щодо ціни та обсягу обладнання тривають.

Як вказує The Wall Street Journal, західні посадовці попереджають, що Китай, можливо, готується відправити на допомогу росії артилерію та безпілотники. Це було б ворожим актом, який призведе до подальшого економічного роз’єднання між Китаєм і Заходом, наголошує видання.

Що передувало?

З моменту вторгнення в Україну росія неодноразово запитувала у Китаю безпілотники та боєприпаси. Китайське керівництво протягом останніх кількох місяців активно обговорювало, надсилати таку допомогу чи ні, цитує CNN свої джерела.

Однак останніми тижнями співробітники розвідки США зібрали інформацію, яка свідчить про те, що Китай зараз схиляється до надання росії обладнання.

Минулого тижня США та їхні союзники почали публічно попереджати про потенційну військову підтримку Китаєм росії, намагаючись змусити Пекін змінити свої плани, заявили посадовці.

Чому це важливо?

Протягом останніх місяців росія закупила в Ірану сотні безпілотників, але швидко їх втрачає, здійснюючи напади на українську інфраструктуру та цивільні райони.

До цього часу Пекін вагався щодо надання смертоносного обладнання росії. Пекін все ще хоче, щоб надання будь-якого обладнання росії було непублічним, сказали джерела CNN.

Як вказує видання, надання безпілотників і боєприпасів означатиме значну ескалацію підтримки Китаєм росії. Наразі ж підтримка в основному обмежується тим, що китайські компанії надають росії не смертоносне спорядження, таке як каски та бронежилети для російських військ.

Позиція Китаю

Відповідаючи на запитання про потенційний продаж летального обладнання росії, речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь сказав: «Китай завжди виважено та відповідально підходив до військового експорту та не продає зброю зонам конфлікту або сторонам, які воюють».

Очільник МЗС Китаю Ван І нещодавно заявив, що позицію Китаю щодо України «можна просто назвати сприянням мирним переговорам».

«Китай продовжуватиме твердо стояти на боці діалогу та миру та відіграватиме конструктивну роль у полегшенні ситуації», — сказав він.

Китай також запропонував «мирний план» для припинення війни в Україні, до якого американські посадовці залишаються дуже скептичними.