Китай витрачає мільярди на проросійську дезінформацію — спецпредставник США
Спеціальний представник США заявив, що Захід не поспішає з реакцією на те, що Китай витрачає мільярди в усьому світі на поширення дезінформації, включно з повідомленнями, які повністю співзвучні пропаганді росії щодо України.
Про це пише The Guardian.
Так, це зауваження зробив Джеймс Рубін, координатор Global Engagement Center, органу Державного департаменту США, створеного для викриття та протидії іноземній пропаганді та дезінформації.
«Колодязь був отруєний китайською та російською дезінформацією — це згубно», — сказав Рубін.
Він зазначив, що метою його роботи було не просто пасивне спростування російсько-китайської дезінформації щодо України, а й перехід до активного наступу, закликаючи країни не давати притулок тим, хто був викритий у поширенні дезінформації.
Рубін стверджує, що росія і Китай витрачають мільярди доларів на маніпулювання інформацією. Водночас координатор вказав, що Пекін працює в усьому світі й витрачає більше, ніж москва.
«Ми як нація і Захід повільно реагували, і це справедливе судження, що ми зіткнулися з дуже, дуже великим викликом. У комунікаційному просторі вирівнювання між Китаєм і росією майже завершено», — сказав він журналістам.
За його словами, Китай «повторює й оприлюднює аргументи росії про війну, що її розпочало НАТО».
Рубін також визнав розчарування тим, що «деякі країни глобального півдня не можуть навіть визнати, що це вторгнення [росії в Україну], не кажучи вже про те, на чиєму боці вони».
Він сказав: «Для деяких країн Африки, для деяких країн Азії Україна — це далека війна. Вони вважають, що не отримують достатньо уваги Заходу, і крапка. Це змушує деяких із них дивитися на цю війну крізь цю призму».
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% усього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не така важлива — 2020 року на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.
Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови із Зеленським не було.
Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але зауважила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
- Поділитися: