Китай повідомив про успішний запуск трьох супутників на ракеті-носії «Чанчжен-4Б». Усі вони вийшли на задані орбіти, повідомляє китайське інформагентство «Сіньхуа».

Зокрема, в космос запустили новий стереотопграфічний супутник «Цзиюань-3-03» із високою роздільною здатністю. Він разом із іншим супутником «Цзиюань-3-02» допомагатиме збирати «багатоспектральні дані» та отримувати «тривимірні зображення високої роздільної здатності».

Як зазначає інформагентство, космічний апарат надаватиме дані для дослідження земельних ресурсів країни, попередження стихійних лих, розвитку сільського господарства, раціонального використання водних ресурсів та екологічного обстеження й міського планування.

Окрім «Цзиюань-3-03», на орбіту вийшли ще два супутники, призначені «для знаходження темної матерії та збору комерційних даних відповідно», повідомляє «Сіньхуа».

  • 23 липня Китай успішно запустив з космодрому Веньчан на острові Хайнань свій перший зонд для дослідження Марса «Тяньмень — 1» («Питання до неба»). Він має дістатися до орбіти планети у лютому 2021 року.
  • Китай із 2003 року активно розвиває власну космічну програму. На початку 2019 року Національне космічне агентство Китаю повідомило про успіх місії «Чан’е-4» — першу у світі посадку на темний бік Місяця (той, який не видно з поверхні Землі).
  • До 2030-х років Китай планує побудувати власну базу на південному полюсі супутника Землі.
Поділитись: