Китай заявив, що готовий поглиблювати стратегічну співпрацю з росією незалежно від ситуації у світі

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час переговорів з президентом рф володимиром путіним заявив, що КНР готова до подальшого поглиблення всеосяжної стратегічної співпраці та партнерства з росією незалежно від змін ситуації на міжнародній арені.
Про це йдеться в повідомленні китайського Міністерства закордонних справ.
«Як би не змінилася міжнародна ситуація, Китай залишатиметься відданим просуванню китайсько-російського всебічного стратегічного партнерства в нову еру», — сказав Сі Цзіньпін.
Він назвав свій візит до росії «подорожжю дружби, співпраці та миру».
«Китай готовий співпрацювати з росією, щоб спиратися на минулі досягнення, збагачувати всеосяжне стратегічне партнерство координації для нової ери, приносити більше переваг двом народам і робити більший внесок у прогрес людства», — додав китайський лідер.
Сі Цзіньпін наголосив, що росія та Китай повинні «підтримувати одне одного в питаннях, що стосуються основних інтересів одне одного, і спільно протистояти втручанню у внутрішні справи зовнішніх сил».
За словами лідера КНР, обидві сторони повинні посилити комунікацію та координацію в міжнародних справах, а також «практикувати справжній багатосторонній підхід, протистояти гегемонізму та політиці сили».
Китайський лідер вбачає «великий потенціал і простір» для китайсько-російського співробітництва, «яке є стратегічним, надійним і стабільним». Він закликав зміцнювати спільну координацію, розширювати співпрацю у сфері енергетики, інформаційних технологій, цифрової економіки, сільського господарства, торгівлю механічною та електротехнічною продукцією та іншими сферами.
Що сказав путін?
Президент рф заявив, що росія «твердо підтримує Китай у відстоюванні його законних інтересів у питаннях, пов'язаних з Тайванем, Гонконгом і Сіньцзяном», йдеться у повідомленні МЗС Китаю.
За словами путіна, російська сторона «цінує, що Китай завжди дотримувався об'єктивної та справедливої позиції у міжнародних справах, підтримує китайську ініціативу глобальної безпеки, ініціативу глобального розвитку та глобальну цивілізаційну ініціативу та готова до подальшої тісної співпраці з Китаєм на міжнародному рівні».
До чого дійшли за результатами візиту?
За підсумками переговорів Сі Цзіньпіна та володимира путіна у Москві росія та Китай виступили зі спільною заявою. У ній країни закликали знизити «ризик розв’язання ядерної війни» та висловлюють «серйозне занепокоєння» намірами США, Великої Британії та Австралії почати будівництво атомних підводних човнів.
Також Китай та росія:
- вимагають від США «дати пояснення» щодо «військово-біологічної діяльності»;
- заявляють, що США та Японія повинні завершити процес знищення хімічної зброї;
- закликають США «припинити підривати міжнародну та регіональну безпеку» через створення глобальної системи протиракетної оборони та розгортання її елементів у різних регіонах світу;
- протестують проти посилення зв’язків НАТО з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону з військових та безпекових питань.
Окрім того, путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм "мирного плану" співзвучні російським підходам», і що вони «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».
Про візит Сі Цзіньпіна до Москви
Китайський лідер Сі Цзіньпін 20 березня прибув до Москви з робочим візитом. У столиці росії Сі Цзіньпін проведе три дні.
Financial Times зауважує, що це перший державний візит лідера Китаю до росії за останні чотири роки, який, схоже, є демонстрацією відданості президенту рф.
Після поїздки до Москви Сі Цзіньпін може зателефонувати президенту України Володимиру Зеленському, пише видання з посиланням на джерело, ознайомлене з цим питанням. Якщо така розмова відбудеться, це буде перший прямий контакт політиків з початку повномасштабного вторгнення рф.
- Поділитися: