Влада Китаю змушувала представників мусульманської етнічної меншини країни уйгурів працювати на фабриках, які виробляють продукцію для Apple, Amazon, H&M, Volkswagen, Zara та інших іноземних брендів.

Про це йдеться у звіті Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI).

Експерти аналізували відкриті джерела, зображення з супутників, матеріали медіа та звіти інших організацій. Так, в Австралійському інституті заявили, що влада Сіньцзян-Уйгурського автономного району залучає уйгурів до примусової роботи у цьому регіоні та інших регіонах Китаю.

У 2017-2019 роках понад 80 тисяч уйгурів вивезли з Сіньцзяна для роботи на заводах по всій країні. Там вони жили в окремих гуртожитках, мали відвідувати ідеологічні уроки. Також уйгурам забороняли проводити релігійні обряди.

Відповідно до звіту, уйгури працювали на 27 фабриках, що виготовляли продукцію для 83 світових брендів: Adidas, Amazon, Apple, ASUS, BMW, Bosch, Calvin Klein, Google, H&M, Huawei, Nokia, Lenovo, Meizu, Tommy Hilfiger, Volkswagen, Xiaomi, Zara тощо.

Експерти інституту очікують на реакцію компаній, які фігурують у звіті. Вони закликають керівництво компаній ретельно перевірити, звідки вони отримують свою продукцію та чи не порушуються права людини під час виробництва для них.

Нагадаємо, в липні 2019 року влада Китаю заявила, що звільнила 90% уйгурів, які перебували у виправних таборах. Натомість сім’ї затриманих заявили, що це неправда.

Перший офіційний документ про «боротьбу з екстремізмом» у Сіньцзяні було оприлюднено в листопаді 2018 року. У ньому йшлося про існування «таборів перевиховання» для уйгурів — корінного народу цього району КНР. Дії влади Китаю щодо уйгурів неодноразово піддавалися критиці з боку міжнародних організацій та країн Заходу.

Уйгури — це мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. З 22 мільйонів тамтешнього населення понад 8 мільйонів складають уйгури.

За різними оцінками, у так званих «таборах перевиховання» перебуває від 1,5 до 3 мільйонів уйгурів. За даними групи Etnam, яка виступає за право уйгурів на незалежність, у Сіньцзяні таких таборів може бути понад 460.

Поділитись: