Китайська космічна станція «Тяньгун-2» завершила свою місію і покинула робочу орбіту. Більша частина апарату, як і планувалося, згоріла в атмосфері Землі, а окремі шматки впали у Тихий океан між Новою Зеландією та Чилі.

Як повідомляється на сайті Китайського космічного агентства, «Тяньгун-2» запустили на навколоземну орбіту 15 вересня 2016 року за допомогою двоступеневої ракети-носія «Чанчжен-2Ф». Апарат став другою орбітальною станцією Китаю.

«Тяньгун-2» (у перекладі з китайської «небесна фортеця — 2»), мала довжину близько 10,4 метрів, а її основна частина мала діаметр близько 3,35 метра, вага станції становила 8,6 тонн. Дві сонячні панелі космічної лабораторії у розкладеному стані займали 18,4 метра в довжину. Перше стикування відбулося вже через місяць, в жовтні 2016 року, коли до станції пристикувався пілотований корабель «Шеньчжоу-11» («Небесний човен») з двома тайконавтами на борту, які пропрацювали на «Тяньгун-2» більше місяця, провівши ряд наукових і технічних експериментів і запустивши зі станції супутник «Баньсін-2».

Надалі станція прийняла перший китайський вантажний корабель «Тяньчжоу-1», який успішно зістикувався зі станцією три рази в автоматичному режимі і провів її дозаправку. У цілому «Тяньгун-2» успішно пропрацювала понад тисячу днів на орбіті, хоча спочатку термін її служби оцінювався в два роки.

Раніше астрономи за допомогою космічного телескопа TESS відкрили три невеликі екзопланети біля червоного карлика L 98-59. Розміри і маси нововідкритих планет можна порівняти із земними, проте жодна з них не перебуває у «зоні життя».

Поділитись: