Астрономи за допомогою космічного телескопа TESS відкрили три невеликі екзопланети біля червоного карлика L 98-59. Розміри і маси нововідкритих планет можна порівняти із земними, проте жодна з них не перебуває у «зоні життя».

Про це повідомляє NASA.

Космічний центр імені Годдарда за підсумками аналізу даних із TESS, повідомив про відкриття трьох екзопланет у системі зірки L 98-59, маса якої становить 0,31 маси Сонця, а радіус — 0,31 сонячного. Радіус найближчої до зірки екзопланети L 98-59b становить 0,8 радіуса Землі. Це найменша планета, відкрита TESS, однак не найменша з відомих на сьогодні: телескоп Kepler виявляв ще менші екзопланети. 

Жодна із цих екзопланет не перебуває у «зоні життя», де на їх поверхні може існувати рідка вода.

Усі вони знаходяться в «зоні Венери», де планети, що володіють щільною атмосферою, будуть перебувати під впливом парникового ефекту. Тому L 98-59d може бути кам'янистою планетою, схожою на Венеру, або міні-Нептун, що має тверде ядро.

«У нас все ще багато питань про те, чому Земля стала придатною для життя, а Венера — ні. Якщо ми зможемо знайти і вивчити подібні приклади навколо інших зірок, таких як L 98-59, ми потенційно можемо розкрити деякі з цих секретів», — пояснив Джошуа Шлідер, астрофізик Космічного центру імені Годдарда.

Телескоп TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) призначений для пошуку екзопланет методом транзитної фотометрії — спосіб, заснований на спостереженнях за проходженням планети на тлі зірки, що дозволяє визначити розміри, а в поєднанні з методом Доплера — густину планет, а також дає інформацію про наявність і склад атмосфери. Основні цілі телескопа — яскраві зірки та їхні системи, віддалені від Землі від 30 до 300 світлових років. TESS оснащений чотирма телескопами із матрицями дозволом 16,8 мегапікселів. Кожен із телескопів — ширококутний рефрактор із полем зору 24°×24° з об'єктивом апертурою 10 см.

Як зазначається на сайті NASA, «місія TESS підживлює наше бажання зрозуміти, звідки ми прийшли і чи не самотні ми у Всесвіті».

Раніше орбітальний телескоп NASA Hubble надіслав на Землю знімок Південної Крабоподібної туманності, який був зроблений понад 20 років тому. Про це повідомляється на сайті Hubble. Зазначимо, телескоп був запущений у 1990 році.

Поділитись: