Посольство Китаю в Казахстані з посиланням на неназвані ЗМІ повідомило, що в країні зростає кількість хворих на невідомий вид пневмонії, від якого помирає більше людей, ніж від коронавірусної інфекції. Міністерство охорони здоров’я Казахстану це спростовує.

Свою заяву китайське посольство виклало в четвер, 9 липня. У ній повідомляється, що із середини червня кількість хворих пневмонією в окремих районах Казахстану «значно зросла».

«За першу половину 2020-го від пневмонії, не викликаної коронавірусом, у Казахстані померли 1772 людини. А лише в червні померли 628 людей, зокрема й громадян КНР. Міністерство охорони здоров’я Казахстану та інші установи проводять порівняльний аналіз цього вірусу пневмонії й досі не з’ясували його природу», — йдеться в заяві посольства.

Міністерство охорони здоров’я Казахстану наступного дня, 10 липня, оприлюднило свою заяву, де стверджує: інформація про нову невідому пневмонію в країні не відповідає дійсності.

Там зазначають, що очільник МОЗ на брифінгу 9 липня, говорячи про смерті в країні від пневмоній, ужив термін відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я — «вірусні пневмонії неуточненої етіології». Але це не означає, що ці випадки були викликані якимись невідомими досі збудниками.

За даними казахського МОЗ, у країні всього 54747 людей хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою. За 9 липня виявили 1726 нових випадків, із них 936 без клінічних виявлень.

Через зростання кількості хворих COVID-19 Державна комісія Казахстану під головуванням прем’єр-міністра Аскара Маміна в четвер, 2 липня, вирішила відновити жорсткий карантин, введений для стримування епідемії коронавірусу.

Станом на 10 липня у світі з початку пандемії COVID-19 виявили у 12 млн 393 тисяч 888 людей, з них 7 млн 224 тисячі 987 пацієнтів одужали, а 557 495 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 4,6 мільйона людей.

Поділитись: