Китайські вчені придумали спосіб, який дозволяє мишам бачити в інфрачервоному світлі. Для цього вони прикріпили до фоторецепторів мишей наночастки, що переводять сигнал з невидимого діапазону у видимий. Про це пише видання N+1 з посиланням на дослідження науковців у журналі Cell.

Дослідження провели вчені з Науково-технічного університету Китаю під керівництвом Тянь Сюе, вони взяли за основу для «інфрачервоних окулярів» для мишей частки на основі ербію та ітербію розміром близько 40 нанометрів, які можуть поглинати промені з довжиною хвиль в районі 980 нанометрів.

Ці частки здатні після поглинання випускати у відповідь зелене видиме світло з довжиною хвилі близько 535 нанометрів.

Також в основі роботи цих часток лежить здатність збирати енергію декількох інфрачервоних фотонів і вивільняти її у вигляді єдиного, але більш короткохвильового фотона.

Механізм роботи таких частинок наочно продемонстрований у відео:

Для надання часткам гідрофільності дослідники покрили їх поліакриловою кислотою. Після ін'єкції в очі мишей наночастинки прикріплялися до рецепторів і починали передавати сигнал з мінімальними спотвореннями.

Побічних ефектів у цієї процедури виявилося не більше, ніж у контрольній, де мишам вколювали нешкідливий розчин, різких порушень зору у мишей автори теж не виявили.

Під час тестування «надздібності» вчені перевірили реакцію очей мишей на інфрачервоне випромінювання, активацію зорової кори і поведінкові реакції.

Фото:

cell.com

«Результати тестів показали, що наночастинки дозволяють тваринам не тільки реагувати на світло певного спектра, але і бачити окремі форми, наприклад відрізняти поздовжні смужки від поперечних», — повідомляє видання.

Результати тестів дозволили припустити і про надання інфрачервоного «зору» людині, але дослідники попереджають, що цей процес небезпечний: крім тимчасових проблем із зором і можливих ускладнень ці наночастки містять важкі метали (ербій, ітербій).

Раніше ми писали, що вчені встановили зв'язок між бактеріями, які викликають пародонтоз, і хворобою Альцгеймера.

Поділитись: