Китайський уряд використовував сайти з вірусами, щоби зламувати смартфони з операційними системами iOS, Android і Windows в уйгурській спільноті в Сінцзянь-Уйгурській автономії.

Про це повідомляють TechCrunch і Forbes із посиланням на власні джерела.

Коли власник телефону заходив на такий сайт, його пристрій інфікувався шкідливим кодом. Завдяки цьому хакери отримували доступ до всього програмного забезпечення пристрою, повідомлень, паролів та могли відстежувати місцеперебування телефону майже в режимі реального часу.

Служба безпеки Google виявила шкідливі сайти 30 серпня, але тільки 1 вересня повідомила про хакерську атаку публічно. Про зв'язок цих сайтів з китайським урядом в Google нічого не сказали.

Одне з джерел розповіло TechCrunch, що через шкідливі сайти за останні два роки могли постраждати також і не уйгури, тому що сайти індексував пошук Google.

Ані Федеральне бюро розслідувань США, ані Apple не коментують ситуацію. Google обмежився лише опублікованим повідомленням. На електронний лист редакції TechCrunch консульство КНР у Нью-Йорку не відповіло.

Уйгури — тюркський народ мусульманської віри, який проживає в Сінцзянь-Уйгурському автономному районі Китаю. Усього у світі налічується біля 10 мільйонів уйгурів, більшість із яких проживає в Сінцзяні. Комуністичний режим проводить політику асиміляції цього народу та інших мусульманських меншин. Зокрема, уйгурів ув’язнюють у «таборах перевиховання» за звинуваченнями в ісламському екстремізмі. З-поміж мільйона в’язнів цих таборів, за даними ООН на грудень 2018 року, більшість були уйгурського походження.

Нагадаємо, на початку серпня в Китаї оголосили про звільнення 90 відсотків усіх ув'язнених уйгурів, проте їхні родичі заперечили цю інформацію.

Автор: Ігор Бігун

Поділитись: