На сайті Київської міської ради зареєстрували електронну петицію за захист кінотеатру «Київ». Автори петиції вимагають від міської влади сприяти продовженню договору оренди будівлі для кінотеатру.

Петиція має набрати 10 тисяч підписів, аби її розглянула Київрада. На збір є 3 місяці. Станом на вечір 4 грудня (перший день збору підписів) її підтримали понад 500 людей.

«Зважаючи на закриття столичних кінотеатрів «Україна» та «Кінопанорама», громада міста занепокоєна діями міської влади щодо усунення команди, яка успішно керувала кінотеатром «Київ» останні 20 років. Закликаємо київську владу сприяти продовженню договору оренди … та вжити всіх можливих заходів для недопущення перешкод у роботі кінотеатру», — йдеться в тексті петиції.

Раніше Держкіно заявило, що влада Києва не відреагувала на пропозицію щодо продовження терміну оренди будівлі для кінотеатру «Київ» та не повідомила своїх планів щодо будівлі. Термін оренди будівлі комплексу сплив 4 січня.

Влада Києва відповіла на це та повідомила, що інформація про закриття столичного кінотеатру «Київ» є домислами. Він продовжить працювати у тому ж форматі, що й нині. 

Будівля знаходиться у комунальній власності міста, а з 1999 року перебуває в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

У жовтні в Києві близько 100 людей вийшли під будівлю Київської міської держадміністрації із закликом зберегти кінотеатри «Україна» та «Кінопанорама».

Поділитись: