Київ залишатиметься у «помаранчевій» карантинній зоні щонайменше до кінця березня. А вже з наступного тижня у столиці очікується різке збільшення інфікованих COVID-19.

Про це у коментарі «РБК» заявив керівник столичної Держпродспоживслужби Олег Рубан.

За його словами, кількість хворих може збільшитися вже з наступного тижня, оскільки студенти повернуться до навчання.

«Сьогодні спостерігається стабілізація ситуації, тому що закінчується період відпусток, і ті, хто був інфікований з 1 вересня, — вони вже пройшли інкубаційний період», — зазначив він.

Що це за поділ на зони такий?

Його запровадили із серпня в межах так званого адаптивного карантину, аби не впроваджувати жорсткі обмеження одразу по всій Україні. Населені пункти, які перебувають в тій чи іншій зоні, переглядають щотижня. Актуальний поділ від 21 вересня можна переглянути за посиланням.

  • У «зеленій» зоні діють мінімальні обмеження: обов'язкова маска в приміщеннях і громадському транспорті; проведення масових заходів з обмеженням на одну людину на 5 квадратних метрів; і перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.
  • У «жовтій» зоні діють усі обмеження «зеленої», а також заборона відвідування установ соцзахисту, де перебувають люди похилого віку.
  • У «помаранчевій» зоні діють усі обмеження «зеленої» та «жовтої» зон, а також заборона роботи хостелів, спортзалів, закладів культури, нічних клубів і обмеження масових заходів з розрахунку на одну людину на 20 квадратних метрів і не більше 100 людей.
  • Найбільш жорсткі обмеження в «червоній» зоні. Там закриваються всі торгово-розважальні центри, кафе і ресторани, а ще припиняється робота громадського транспорту. За спільним рішенням місцевої та центральної влади можуть закрити заклади освіти. Крім того, в «червоній» зоні забороняється посадка на пасажирські поїзди й висадка з них за винятком, якщо поїзд їде через цей населений пункт транзитом.
Поділитись: