Київ попросив Берлін про оборонне озброєння, але у німецькому МЗС виступають проти — FAS

Україна звернулася до Німеччини з проханням надати їй старі корвети та інше оборонне озброєння для захисту чорноморського узбережжя на тлі ескалації конфлікту з Росією. Але в Міністерстві закордонних справ ФРН виступили проти.

Про це з посиланням на свої джерела пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS).

Так, у розпорядженні журналістів опинився список того, що просила українська сторона. Це зокрема боєголовки для протикорабельних ракет типу SeaSpear, зенітні знаряддя типу GDM-008 Millennium та безпілотні підводні системи SeaCat і SeaFox для виявлення і знешкодження морських мін.

Також раніше у Берліна просили надати старі списані корвети, але безрезультатно.

Як пише видання, проти допомоги Україні оборонним озброєнням виступає міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. Він негативно оцінив таку можливість.

Водночас на такий крок готова піти міністерка оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер. Ідею підтримує і голова комітету Бундестагу із закордонних справ Норберт Реттґен. FAS він заявив, що було б помилкою виключати постачання оборонних озброєнь Україні, оскільки «Росія погрожує війною».

За підтримку Реттґену вже встиг подякувати посол України у Німеччині Андрій Мельник: «Вдячний Норберту Реттґену, що дослухався до голосу України. Чекаємо на конкретні дії Берліна».

Війська РФ біля українських кордонів

Останніми тижнями з боку Росії біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Усього, за даними Міноборони РФ, у цих навчаннях взяли участь понад 110 тисяч військових, 1,2 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, понад 40 бойових кораблів і 20 суден забезпечення.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що «цілі раптової перевірки досягнуті повністю», а війська РФ «продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни».