Київська міська рада розірвала договір оренди землі із приватним підприємством «Маркон», яке є забудовником на Андріївському узвозі 14-16. Таке рішення підтримали 99 депутатів Київради.

Міський голова Києва Віталій Кличко на початку засідання повідомив, що земельна комісія Київради підтримала розірвання відповідного договору оренди. За словами Кличка, забудовник не доплатив місту майже мільйон гривень.

«Забудовник не чув ні громадськість, ні владу міста щодо того, як має виглядати забудова в історичному центрі столиці», — додав він.

Раніше міська влада демонтувала будівельний кран на Андріївському, щоб припинити це будівництво.

Раніше міськголова Києва Віталій Кличко закликав забудовника зупинити будівництво на Андріївському узвозі 14-16 до повного узгодження проекту з Містобудівною радою та громадськістю. Однак, попри це, будівництво не припинилося.

Йдеться про 0,19 га в межах державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ», пам’ятки містобудування «Замкова гора — Андріївський узвіз». На цій території забудовник зводить 9-поверховий готель заввишки близько 30 метрів, хоча максимально допустима висотність споруд на цій ділянці — 12 метрів.

Жителі Києва неодноразово влаштували акції проти будівництва та зазначали, що воно призведе до зсувів ґрунту, пошкодження музеїв.

Андріївський узвів — це пам'ятка місцевого та національного значення, уся вулиця перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Поділитись: