Київська область з 26 травня перейде до другого етапу послаблення карантину.

Про це на брифінгу повідомив тимчасовий виконувач обов’язків голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін.

Так, в області дозволять здійснювати регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автотранспортом у міському, приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні. Кількість пасажирів має дорівнювати кількості місць для сидіння.

«Перед початком зміни салони потрібно дезінфікувати, а водії мають проходити температурний скринінг. Відстань між пасажирами та водієм має становити не менше метра або має бути захисний екран, усі мають бути в масках», — сказав Володін.

Також працювати зможуть дитсадки та готелі. В області почнуть проводити спортивні заходи до 50 учасників без глядачів. Якщо учасників більше, то потрібне погодження з МОЗ. 

Релігійні заходи можна проводити за присутності у храмі однієї людини на 10 метрів.

Водночас Володін наголосив, що жорсткий карантин можуть повернути, якщо захворюваність зростатиме.

На Київщині загалом виявили 1437 випадків коронавірусу. За останню добу — 18.

Напередодні в ОДА повідомляли, що у Київській області третій день поспіль зменшується показник інцидентності — загальна кількість нових випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Якщо така ситуація продовжиться, найближчими днями в регіоні перейдуть до другого етапу послаблення карантину.

Нагадаємо, 20 травня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, в якій прописав критерії для послаблення карантинних обмежень. 

До таких критеріїв відносяться

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діятиме так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: