Київське метро та «Київпастранс» просять владу підвищити ціну на проїзд до понад 21 грн або дати гроші (ОНОВЛЕНО)
Київський метрополітен і «Київпастранс» просять владу столиці підвищити ціну за проїзд до більше як 21 грн або виділити додаткові гроші із бюджету міста для підтримки підприємств під час пандемії.
ОНОВЛЕНО (18:30). У новині додано позицію київської влади щодо підвищення вартості проїзду.
Про це йдеться у колективному зверненні комунальних підприємств, яке опублікували на сайті «Київського метрополітену».
У «Київському метрополітені» кажуть, що у 2020 році пасажиропотік скоротився удвічі у порівнянні з 2019 роком — до 279,5 млн пасажирів, а за перші чотири місяці 2021 року метрополітен перевіз всього 85,2 млн пасажирів. Така ситуація призвела до соціальної напруги на підприємстві через ризик затримки або невиплати зарплати, йдеться у зверненні.
Крім того, КП отримало інформацію про переведення адміністративного персоналу на 4-денний робочий тиждень. Це рішення торкнеться близько 3 тисяч працівників, які будуть недоотримувати п'яту частину своєї зарплати. Підприємство бачить два можливих розв'язання проблеми: підтримка грошима з міського бюджету або перегляд тарифу на проїзд.
Так, згідно з розрахунками, економічно обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 гривні.
У «Київпастрансі» заявили, що їхні перевезення впали на 39,9%. При цьому тарифи на електроенергію підвищились в 1,2 раза, а мінімальна зарплата — в 1,75 раза. Там також нарікають на гострий дефіцит кадрів через відставання середньої зарплати своїх працівників від середньої зарплати у Києві.
За розрахунками КП, економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік — 25,18 грн на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) та 78,90 грн на проїзд міською електричкою.
Востаннє тарифи на проїзд у комунальному транспорті Києва переглянули у 2018 році. Тоді ціну підвищили до 8 гривень на усі види транспорту.
Що каже київська влада?
Як пояснив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, рішення про остаточну вартість проїзду ухвалює міська влада «після проходження відповідних процедур та розрахунків».
Він описав, як змінюється вартість на перевезення в громадському транспорті: комунальні підприємства-перевізники пояснюють, чому саме треба змінити вартість перевезень, потім профільні департаменти КМДА вивчають ці пояснення й здійснюють відповідні розрахунки.
«Зміна тарифу відбувається після підготовки відповідного розпорядження, якому передує громадське обговорення проєкту цього розпорядження, та реєстрації у Міністерстві юстиції України», — зазначає Поворозник. Тобто раптового зростання вартості проїзду в Києві очікувати не варто.
- Поділитися: