Економіка / Бізнес

Київський суд зняв арешт з активів російського «Промінвестбанку»

Промінвестбанк
Економіка/Бізнес/Київський суд зняв арешт з активів російського «Промінвестбанку»
Зберегти
Вигляд
Апеляційний суд Києва зняв арешт з майна та активів дочки російського державного «Промінвестбанку», накладений за позовом компаній Ігоря Коломойського через втрачене внаслідок анексії Криму майно.

Зокрема, суд визнав неправомірним накладання арешту на активи банку за позовом групи компанії Ігоря Коломойського на виконання рішення арбітражного суду у Гаазі щодо компенсації збитків за втрачені у Криму активи.

«6 грудня 2018 року, цим же судом було задоволено скаргу «Промінвестбанку», скасовано постанову приватного виконавця та знято арешт з майна банку», — повідомляють у прес-службі «Промінвестбанку».

Там також додають, що інтереси банку у судових справах проти компанії Коломойського відновлено у повному обсязі.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Також стало відомо, що 23 листопада суд зняв арешт з активів російського «Сбербанку» в Україні.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Пов`язані новини