Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив тимчасову адміністрацію у «дочку» російського державного «ВТБ банку». Таким чином, Фонд почав підготовку до ліквідації банку.

Зазначається, що тимчасова адміністрація вводиться у банк строком на 1 місяць — до 27 грудня 2018 року.

«Про час та порядок виплат вкладникам «ВТБ банку» буде повідомлено додатково на офіційному веб-сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — www.fg.gov.ua та на веб-сайті банку і у відділеннях банку», — повідомляють у ФГВФО.

Зазначимо, що метою тимчасової адміністрації є виплата збанкрутілим банком коштів за зобов’язаннями, зокрема перед вкладниками. При цьому, держава повністю гарантує виплату вкладів, розмір яких не перевищує 200 тисяч гривень. Вклади, що перевищують цей розмір, погашатимуться у ході ліквідації банку та продажу його активів.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Нагадаємо, «ВТБ» запровадили комісію на зняття готівки 6 листопада 2018 року через проблеми з платоспроможністю. Зокрема, банк не може продати активи, передані йому у заставу, через рішення українського суду про їхню заморозку.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: