Фото:

«Літаюча тарілка» на Либідській / Facebook

Будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи, яка побудована у формі «літаючої тарілки», внесли до реєстру об’єктів культурної спадщини.

Як заявив у Facebook архітектор Віталій Молочко, тепер будівля офіційно задокументована як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва.

Молочко зазначив, що з травня цього року ініціативна група разом із архітектором будівлі Флоріаном Юр’євим власним коштом відремонтували купол «тарілки», а потім розпочали процес підготовки до внесення будівлі у реєстр пам’яток культурної спадщини.

Що це дає?

Тепер «літаюча тарілка» перебуватиме під охороною держави, а на її утримання державою має виділятися фінансування. На будівлі заборонять вивішувати рекламу. Крім того, не можна буде кардинально змінювати її фасад тощо.

Що цьому передувало?

У 2018 році стало відомо, що поруч із «літаючою тарілкою» планують побудувати торговий центр Ocean Mall. Інвестор орендував будівлю Українського інституту науково-технічної експертизи на 20 років за умови реставрації та створення там Музею науки.

Пізніше з’ясувалося, що інвестори хочуть об’єднати торговий центр із пам’яткою та використовувати будівлю як вхід до торгового центру. Активісти і сам архітектор Юр’єв зазначали, що це означає знищення пам’ятки радянського модернізму.

Поділитись: