Кличко просить уряд дозволити запустити транспорт, попри несприятливу епідемічну ситуацію

Міський голова Києва Віталій Кличко просить Кабінет міністрів дозволити послабити у місті карантинні обмеження, попри те, що столиця не відповідає критеріям для послаблення, які раніше затвердив уряд.

Про це Кличко сказав під час брифінгу 22 травня.

Він нагадав, що 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Однак сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень.

Готовність до послаблення карантинуМОЗ

«З трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному — кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма — 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень, — 15 хворих на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає», — зазначив Кличко.

Він пояснив, що перший показник — кількість хворих — у місті зумовлений спалахом тиждень тому у Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат. Кличко наголосив, що за останні 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми, але спалах в інтернаті мав нищівний вплив на загальну статистику.

«Я звертаюся до уряду з проханням дозволити Києву розпочати другий етап послаблень, але, не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів — з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня, бо в місті відбувається транспортний колапс», — закликав уряд Кличко.

Він зазначив, що, оскільки 23 травня вихідний день, наземний громадський транспорт в звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12 години.

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діятиме так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Як відомо, 20 травня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, в якій прописав критерії для послаблення карантинних обмежень.

До таких критеріїв відносяться:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити меше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.

Рішення про послаблення або припинення карантину ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з урахуванням усіх цих критерії.