УКРАЇНА

Клімкін закликав провести міжнародне розслідування щодо поставок двигунів КНДР

22 серпня, 2017 14:42
УКРАЇНА/Клімкін закликав провести міжнародне розслідування щодо поставок двигунів КНДР
Зберегти
Вигляд
lead
Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін написав листа головному редакторові американського видання The New York Times, яке раніше припустило, що Україна могла поставляти ракетні двигуни Північній Кореї.

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін написав листа головному редакторові американського видання The New York Times, яке раніше припустило, що Україна могла поставляти ракетні двигуни Північній Кореї.

Лист розміщений на сайті The New York Times.

«Як міністр закордонних справ України, а також аерофізік, я хочу сказати, що моя країна не могла сприяти ракетній програмі Північної Кореї», — пише Кілмкін.

Він запевнив, що в Україні виробничі лінії для будівництва зазначених ракет вивели з експлуатації іще в 1992 році. Водночас висловив сумнів, що «Північна Корея могла зробити без сторонньої допомоги те, що зробила», зазначивши, що слід може привести до Росії.

«Мене стривожили припущення, що Україна могла постачати ракетні технології у Північну Корею. У статті йдеться про те, що Північна Корея використовує двигун RD-250, а потім підтверджується, що RD-250 був розроблений у Росії, проте «витік» технології стався з України. Однак ніяких доказів не надається», — підкреслив глава МЗС.

Клімкін закликав провести міжнародне розслідування. За його словами, світова спільнота «має дізнатися, хто за це відповідає».

Нагадаємо, The New York Times з посиланням на експерта Майкла Еллемана з Міжнародного інституту стратегічних досліджень повідомила, що двигуни ракет КНДР могли бути виготовлені в Україні та через Росію потрапити в Північну Корею.

Пізніше секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що Україна не постачала зброю та технології Північній Кореї.

Згодом підприємство «Південмаш» та Державне космічне агентство України також заперечили постачання ракетних двигунів КНДР.

Порошенко доручив знайти джерело «фейку» про постачання двигунів КНДР, а також запросити авторів статті «про постачання Україною двигунів у КНДР». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракети Пхеньяну: хто і чому називає Україну причетною.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини