Підходи України до участі у Парламентській асамблеї Раді Європи стануть «більш прагматичними», якщо російська делегація повернеться до ПАРЄ «без виконання жодних умов, висунутих Асамблеєю за п’ять років агресії проти України».

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін у своїй статті на «Європейській правді».

Клімкін додав — якщо Росія отримає «бажану індульгенцію» без будь-яких поступок, Київ не робитиме «формальних ввічливих жестів у бік інституції, що дискредитувала себе».

«Україна працюватиме над подоланням існуючих викликів – проте не буде підтримувати кроки, які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують прикриттям політичних інтересів», — підкреслив міністр.

Він зазначив, що, якщо російська делегація повернеться в ПАРЄ, «Рада Європи ризикує стати слабшою і втратити довіру» за його словами, не тільки в Україні, але і в Європі у цілому.

Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив проект резолюції, яка може повернути Росію до ПАРЄ і ускладнити запровадження санкцій в ПАРЄ проти неї. Резолюцію поставлять на голосування на сесії асамблеї 24 червня.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ після незаконної анексії Криму, після чого РФ відмовилась брати участь в роботі асамблеї та припинила платити членські внески.

14 травня міністри закордонних справ 47 країн-членів Ради Європи схвалили спільну заяву, що всі країни-члени РЄ повинні мати право брати участь в роботі Ради Європи та ПАРЄ на рівноправній основі.

Раніше Клімкін заявляв, що країни, які виступають за повернення Росії в ПАРЄ, несуть відповідальність за зрив Мінських домовленостей.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: