ENRU

Клімкін здивований заявою Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС можливий лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, коментуючи заяву угорського колеги про те, що новий закон України «Про освіту» «суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

«Для нас перегляд Угоди про асоціацію можливий лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України. Дуже здивований заявами глави МЗС Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію. Планую обговорити всі питання 12 жовтня в Будапешті», — написав Клімкін у Twitter.

Він також запросив європейських політиків відвідати Закарпаття.

«Планую візит іноземних послів до цього регіону, безпосереднє спілкування з його жителями», — зазначив він.

10 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що планує ініціювати 16 жовтня на нараді голів МЗС країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд Угоди про асоціацію через освітній закон. 

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Документ визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освітуПАРЄ розгляне український закон про освіту 12 жовтня.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram