Джо Байден та Гілларі Клінтон (справа) та експрезидент США Барак Обама (зліва)
Фото:

Hillary Clinton/Twitter

Колишня державна секретарка США Гілларі Клінтон підтримала кандидатуру колишнього віцепрезидента Джо Байдена на участь у виборах президента Сполучених штатів від Демократичної партії у листопаді 2020.

Це вона зробила під час онлайнової події, яка була присвячена становищу жінок в умовах пандемії. Участь у ній брав і Байден.

«Я хотіла би додати свій голос до багатьох інших, хто підтримав вас, щоб ви стали нашим президентом. Я дуже рада бути частиною вашої кампанії — не тільки підтримати вас, але й допомогти висвітлити багато питань, які поставлені на карту на цих президентських виборах», — сказала Клінтон.

Раніше сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, який вийшов з президентських перегонів, офіційно підтримав кандидатуру свого колишнього суперника — ексвіцепрезидента та сенатора від штату Делавер Джо Байдена.

Також Байдена вже підтримали експрезидент Барак Обама, спікерка Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі та сенаторка Елізабет Воррен.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись: