Клінтон офіційно підтримала Байдена на президентських виборах

Джо Байден та Гілларі Клінтон (справа) та експрезидент США Барак Обама (зліва)
Джо Байден та Гілларі Клінтон (справа) та експрезидент США Барак Обама (зліва)Hillary Clinton/Twitter

Колишня державна секретарка США Гілларі Клінтон підтримала кандидатуру колишнього віцепрезидента Джо Байдена на участь у виборах президента Сполучених штатів від Демократичної партії у листопаді 2020.

Це вона зробила під час онлайнової події, яка була присвячена становищу жінок в умовах пандемії. Участь у ній брав і Байден.

«Я хотіла би додати свій голос до багатьох інших, хто підтримав вас, щоб ви стали нашим президентом. Я дуже рада бути частиною вашої кампанії — не тільки підтримати вас, але й допомогти висвітлити багато питань, які поставлені на карту на цих президентських виборах», — сказала Клінтон.

Раніше сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, який вийшов з президентських перегонів, офіційно підтримав кандидатуру свого колишнього суперника — ексвіцепрезидента та сенатора від штату Делавер Джо Байдена.

Також Байдена вже підтримали експрезидент Барак Обама, спікерка Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі та сенаторка Елізабет Воррен.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.