Експрезидент США Барак Обама (ліворуч) та ексвіцепрезидент США Джо Байден під час пресконференції у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 13 грудня 2016 року
Фото:

EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Колишній президент США Барак Обама підтримав кандидата у президенти США та колишнього віцепрезидента країни Джо Байдена.

Про це він заявив у своєму відеозверненні, яке опублікував у Twitter.

«Я дуже пишаюся тим, що заявляю про підтримку Джо Байдена у президенти США», — сказав Обама.

Він додав, що одним з найкращих рішень в його житті було обрання Байдена своїм віцепрезидентом. Це сталося ще на початку президентської кампанії Обами.

Оновлено: Також Байдена підтримала сенаторка США Елізабет Воррен, яка була його конкуренткою і боролась за висунення у кандидати в президенти від Демократичної партії. 

«У цей кризовий момент важливіше, ніж будь-коли, щоб наступний президент відновив віру американців у добрий, ефективний уряд — і я бачила, як Джо Байден допомагає нашій країні відновитись. Сьогодні я з гордістю підтримую Джо Байдена на посаді президента США», — написала Воррен. 

14 квітня сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, який вийшов з президентських перегонів, офіційно підтримав кандидатуру свого колишнього суперника — ексвіцепрезидента та сенатора від штату Делавер Джо Байдена.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись: