Президент США Дональд Трамп заявив, що впевнений у своїй перемозі на президентських виборах, які відбудуться у 2020 році.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів, передає Fox News.

«Я впевнений у перемозі. Я думаю, ми отримаємо гарну перемогу. Справи в нас йдуть добре, судячи з опитувань», — заявив Трамп.

Він переконаний, що скандал, пов’язаний з його імпічментом, не стане на заваді переобранню.

«Люди не хочуть чути про імпічмент. Єдиний, хто хоче говорити про імпічмент, це брехливі ЗМІ та демократи, які здебільшого і працюють на ці ЗМІ», — сказав Трамп.

Зазначимо, що президентські вибори в США відбудуться 3 листопада 2020 року.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського, через що у Конгресі почали розслідування й хочуть оголосити імпічмент Трампу:

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile