Життя

Кличко підтвердив підвищення вартості проїзду в Києві з 14 липня

5 липня, 2018 14:54
Життя/Кличко підтвердив підвищення вартості проїзду в Києві з 14 липня
Зберегти
Вигляд
Міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що вартість проїзду у громадському транспорті в Києві незабаром зросте. Підвищення вартості проїзду має відбутися 14 липня

Міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що вартість проїзду у громадському транспорті в Києві незабаром зросте. Підвищення вартості проїзду має відбутися 14 липня

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

За його словами, без підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті «не уникнути кризи у транспортній сфері столиці».

«Ми вимушені зробити цей складний крок. Незважаючи на політичні рейтинги і спекуляції, яких навколо цього питання багато. Бо треба бути відповідальними і чесно говорити, що інакше нам не уникнути кризи у транспортній сфері столиці», — сказав Віталій Кличко.

Вартість проїзду в метро складатиме 8 гривень. 

«Для тих, хто користується столичним транспортом регулярно, проїзд коштуватиме 6,50 грн у середньому. І це все одно нижче його собівартості!», — підтвердив міськголова. 

Кличко зазначив, що зараз комунальні транспортні підприємства міста працюють у збиток. Отримані від підвищення тарифів кошти будуть спрямовані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу, підвищення заробітних плат працівникам комунальних транспортних підприємств. Також підвищення тарифів дозволить зменшити суми дотацій, які виділяються на покриття збитків підприємств транспорту.

«Останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році – лише коригування окремих його складових. А тим часом у країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного палива – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази. Індекс споживчих цін за період 2015-2017 роки становить 183%», – додав він.

Також, зазначив мер столиці, через недостатній рівень заробітної плати як у «Київпастрансу», так і у «Київського метрополітену» недоукомплектований штат фахівців. 

Столична влада залишає безкоштовний проїзд для пільгових категорій киян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 8 гривень за проїзд: три питання про подорожчання столичного транспорту

Пов`язані новини