КМДА: Доступ до укриттів у закладах освіти не обмежували. Але щоб потрапити туди, треба брати документи

Влада Києва наголосила, що укриття в закладах освіти повноцінно використовуються для захисту населення. Але для того, щоб потрапити до укриття або «Пункту незламності», необхідно мати при собі документи, які посвідчують особу.

Про це йдеться в повідомленні Київської міської держадміністрації (КМДА).

Там наголосили, що укриття та сховища в закладах освіти Києва використовуються за призначенням, і рішень щодо обмеження їх використання місто не ухвалювало.

У серпні 2022 року, напередодні навчального року, комісія ТЕБ та НС ухвалила протокол про захист дітей від проникнення диверсійних груп та терористичних загроз. КМДА зазначає, що у документі йшлося про спеціальний режим доступу до закладів освіти, а також закриття їх територій на час комендантської години та тримання замкненими підвалів і горищ.

«У цьому документі не йдеться про укриття, адже всі горища і підвали, як елементи будівель, у розумінні Кодексу цивільного захисту не можуть бути захисними спорудами», — пояснили в КМДА.

Укриттями можуть бути спеціально облаштовані приміщення, у яких можливе тимчасове перебування людей із метою захисту від дії засобів ураження. У закладах освіти Києва таких приміщень майже 900 — вони окремо утримуються та обліковуються.

«На сьогодні жодного укриття в закладах освіти не визнано непридатним і вони використовуються за призначенням», — ідеться в повідомленні КМДА.

Там зазначили, що заклади освіти, їхня територія та приміщення наразі активно використовуються для захисту та наданню допомоги киянам. У школах, у разі потреби, базуються евакуаційні комісії, а в разі перебоїв з енергопостачанням у закладах освіти працює 451 «Пункт незламності».

Для того, щоб потрапити в укриття або «Пункт незламності», необхідно мати при собі документи, які посвідчують особу. Додатково всі заклади освіти столиці облаштовані достатньою кількістю камер спостереження та «тривожною кнопкою», а три чверті закладів фізично охороняє «Муніципальна охорона».

Перевірки укриттів

Після загибелі людей у Деснянському районі Києва біля замкненого укриття під час обстрілу в Києві та по всій Україні почалися масові перевірки сховищ.

У Києві перевірили 4655 укриттів. Міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін повідомив, що вільнодоступними є менш як половина сховищ — лише 44%. Ще 21% стають доступними протягом п’яти хвилин — зазвичай їх відчиняють чергові під час повітряних тривог.

За оцінкою комісії, як стверджує Камишін, тільки 15% столичних укриттів придатні для використання без суттєвих зауважень. Ще 50% — технічно придатні, але їх треба довести до ладу. Заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв заявив про «маніпулювання цифрами».

Крім того, як зазначив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба, незадовільним визнали стан укриттів також у Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі та Білій Церкві. Винних обіцяють притягнути до відповідальності.

Камишін 27 червня повідомив, що Кабінет міністрів прийняв завдання координувати та контролювати приведення укриттів у належний стан. За функціонування та доступність укриттів, як і раніше, відповідає місцева влада.