ОП: У 10 містах України стан укриттів — незадовільний. Винних посадовців покарають протягом тижня

Ревізія укриттів в Україні
Ревізія укриттів в УкраїніДСНС

Стан укриттів у Києві, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі та Білій Церкві визнали незадовільним. Винних обіцяють притягнути до відповідальності.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба в етері телемаратону.

Протягом тижня в областях, районах та містах ухвалять дисциплінарні рішення щодо посадовців, які відповідають за стан укриттів. Кулеба наголосив, що йдеться про «керівні посади».

«Упевнений, що ці рішення РНБО стануть початком зовсім іншої роботи, яка стосуватиметься підходу до облаштування доступу й укриттів», — заявив Кулеба.

Він додав, що до 30 липня посадовці в областях і населених пунктах мають надати звіти про виконану роботу щодо укриттів.

Окрім того, відтепер укриття вважатимуться об’єктами стратегічного значення, оскільки «безпека людей — пріоритет будь-якої ланки влади».

Що передувало? 

Питання бомбосховищ в Україні розглядали на засіданні Ради національної безпеки і оборони 23 червня. Там було вирішено притягнути винних до відповідальності, а всі захисні споруди привести в належний стан.

Після перевірки майже всіх укриттів в Україні третина з них виявилися непридатними або замкненими.

Масові перевірки укриттів у Києві та по всій Україні почалися після загибелі людей біля зачиненого укриття. Під час повітряної тривоги вночі 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці, але не змогли в нього потрапити.

Прокуратура порушила справу щодо службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвело до тяжких наслідків. У цій справі підозри отримали: перша заступниця Деснянської районної державної адміністрації, директор лікарні, заступник директора з технічних питань та охоронець медзакладу. Охоронця взяли під варту на два місяці без права на заставу, решті призначили цілодобовий домашній арешт.

Також підозру про службову недбалість вручили Директорові департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку. Суд відправив його під домашній арешт.

За даними уряду, перевірки укриттів Києва показали, що вільнодоступними є лише 44% захисних споруд, а придатні без суттєвих зауважень — тільки 15%. У КМДА кажуть про «маніпуляцію даними».

Авторка: Анетт Абрамова