У Київській міськдержадміністрації заборонили комунальній ритуальній службі розбирати стародавню цегляну огорожу Байкового кладовища або проводити будь-які інші роботи, що суперечать Закону «Про охорону культурної спадщини».

Про це що йдеться у приписі Департаменту охорони культурної спадщини, повідомляє пресслужба КМДА.

Крім того, ритуальну службу зобов'язали протягом 10 днів надати на розгляд науково-проектну документацію на проведення реставрації та заміни частини огорожі.

«Комплекс Байкове кладовище має статус пам'ятки національного значення. Паркан є тільки що виявленим об'єктом культурної спадщини. Департаментом підготовлено відповідний припис про заборону робіт з огорожею до надання на розгляд науково-проектної документації в установленому порядку», — йдеться в приписі.

Крім того, Департамент звернувся до Міністерства культури з проханням обстежити об'єкт.

Чиновники підкреслили, що стан стіни Байкового кладовища зараз дійсно критичний.

«Раніше вона була декоративною, а сьогодні, за фактом, перетворилася в підпірну, хоча і не має відповідних технічних характеристик. Однак будь-які роботи зі стіною, навіть за умови, що вона і не є пам'ятником, повинні проводитися після роз'яснення суспільству і з дотриманням норм закону», — підкреслив радник київського міського голови Володимир Бондаренко.

Він додав, що в подальшому чиновники повинні будуть провести консультації з фахівцями та громадськістю для остаточного вирішення питання.

Нагадаємо, у лютому 2018 року на Байковому кладовищі у Києві вандали викрали бронзові фрагменти пам'ятника Лесі Українці.

Поділитись: