ENRU

КНДР погрожує найпотужнішим ядерним випробуванням у відповідь на заяву Трампа

КНДР у відповідь на погрози президента США Дональда Трампа може провести «найпотужніше випробування» водневої бомби в Тихому океані.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Лі Ен Хо, передає агентство Yonhap.

«Це може бути найпотужніший вибух водневої бомби в Тихому океані», — підкреслив Лі Ен Хо.

Він також зазначив, що такі рішення приймає лідер КНДР.

«Ми не маємо уявлення про те, які саме дії можуть бути зроблені, оскільки наказ віддає Кім Чен Ин», — сказав він.

Водночас, Кім Чен Ин назвав Трампа «душевнохворим» і присягнувся змусити його дорого заплатити за погрозу знищити його країну, пише Reuters. За його словами, КНДР розгляне «найвищий рівень жорстких контрзаходів в історії» проти Сполучених Штатів.

Раніше Трамп підписав новий указ про санкції проти КНДР

Напередодні Трамп анонсував санкції і зазначив, що нові фінансові обмеження спрямовані на «відсічення джерел доходів, які фінансують зусилля Північної Кореї щодо розробки найнебезпечнішої відомої людству зброї».

19 вересня Трамп з трибуни Генасамблеї ООН заявив, що Сполучені Штати проявляють терплячість стосовно Північної Кореї, однак у разі відсутності вибору готові повністю знищити КНДР. Водночас, КНДР назвала промову Трампа  «гавкітом собаки»

15 вересня Північна Корея запустила чергову ракету в бік Японії. Снаряд рухався в бік Тихого океану, перелетів через японську територію і впав в 2 тис. км від японського острова Хоккайдо.

12 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила розроблену США резолюцію про введення нових санкцій щодо Північної Кореї. Зокрема, для КНДР обмежили експорт текстилю та імпорт нафти.