ENRU

КНДР приєдналася до південнокорейського часу

Північна Корея скасувала власний часовий пояс та перевела годинники на півгодини вперед, приєднавшись до  південнокорейського часу.

Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (KCNA) з посиланням на указ президії Верховного народного зібрання КНДР.

Починаючи з 5 травня, Пхеньян живе за часовим поясом Південної Кореї (UTC+9). Щоб уніфікувати стандартний час на півночі і на півдні Корейського півострова, 00:00 5 травня в Пхеньяні почалося о 23:30 4 травня.

Різниця у часі між Південною та Північною Кореями становила 30 хвилин.

Як повідомлялося, лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Північна Корея переведе годинники на 30 хвилин вперед для синхронізації часу з Південною Корею.

Різниця в часі між Північною і Південною Кореєю виникла у 2015 році за рішенням керівництва КНДР — щоб у Пхеньяні був «свій  особливий  час».   

Раніше Південна Корея повідомила про те, що Північна Корея закриє полігон для ядерних випробувань у травні.

Президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном можливі дату та місце проведення зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином.

27 квітня глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у демілітарізованій  зоні.

Лідер КНДР та президент Південної Кореї домовились, що до кінця року підпишуть договір, що формально покладе край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хороші речі відбуваються» — Трамп привітав зустріч лідерів КНДР та Південної Кореї