Південна Корея пропонує Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

Південна Корея пропонує Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн. 

Таку пропозицію на саміті в демілітаризованій зоні висловив президент Південної Кореї Мун Чже Ін, передає ABC News.

Під час переговорів Мун Чже Ін висловив бажання відвідати КНДР і її визначні пам'ятки, зокрема гору Пекту на кордоні з Китаєм. Зі свого боку Кім Чен Ин поскаржився на незручність можливої поїздки, бо транспортна система Півночі недостатньо розвинена. 

Після цього Мун Чже Ін заявив, що жителі Півночі зможуть скористатися потягами Півдня після поліпшення відносин між країнами, а також запропонував з'єднати залізничні мережі.

27 квітня глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у демілітарізованій зоні.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні. 

Очікується, що на  саміті 27 квітня можуть підписати договір, що формально покладе край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року. 

Основною темою переговорів буде намір КНДР відмовитися від ядерних випробувань. Цей саміт також передує історичній зустрічі Кім Чен Ина та Трампа, заплановану на червень. 

Раніше Кім Чен Ин заявляв, що Північна Корея готова піти на ядерне роззброєння, якщо США і Південна Корея візьмуть умови Пхеньяну і створять «атмосферу спокою і стабільності». Трамп привітав рішення КНДР припинити ядерні випробування.

Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) запропонувала КНДР підписати договір про заборону ядерних випробувань і стати членом організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

Поділитись: