КНДР вперше за рік провела випробування балістичних ракет

Північна Корея вранці 25 березня запустила дві балістичні ракети, заборонені міжнародним правом. Проведення випробувань зафіксували і підтвердили військові Японії, Південної Кореї та США.

Як пише Reuters, ці випробування балістичних ракет в КНДР відбулися вперше з березня 2020 року. Також вперше з того часу, як президент США Джо Байден вступив на посаду.

Ракети пролетіли близько 450 кілометрів не вище 100 кілометрів і впали в Японському морі за межами територіальних вод і економічної зони Японії. Шкоди від такого запуску не зафіксували.

Водночас прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа виступив з протестом і назвав такі дії КНДР порушенням резолюції Радбезу ООН і загрозою регіональній безпеці.

Нагадаємо, 21 березня Пхеньян вперше за адміністрації Байдена провів тестові запуски декількох ракет малої дальності. Тоді у США назвали такі кроки «нормальною військовою активністю». За словами офіційних осіб, адміністрація Байдена нині перебуває на завершальній стадії свого огляду політики щодо Північної Кореї.

Також варто зазначити, що запуск ракет припав на початок естафети олімпійського вогню в Японії.

Ядерна програма Північної Кореї

КНДР уже багато років прагне розробити власну потужну ядерну програму попри те, що вона коштує великих грошей. Через це на неї наклали численні санкції, зокрема, ООН забороняє країні вести практично будь-яку економічну діяльність з іншими країнами.

КНДР розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спершу їй активно допомагав Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім вона змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.

Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, ідеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як він заявляє, можуть досягти території Сполучених Штатів.