Лідеру альянсу «Кахоль-Лаван» («Біло-сині») Бені Ґанц не вдалося сформувати коаліційний уряд у встановлений законом термін. Тепер на Ізраїль можуть чекати треті дострокові вибори за останній рік.

Про неспроможність сформувати коаліцію заявив сам Ґанц, повідомляє Associated Press.

Згідно із законодавством Ізраїлю, після виборів президент країни визначає партію, якій доручає вести переговори про формування уряду протягом 28 днів. Якщо їй не вдається цього зробити, настає тритижневий період, коли сформувати коаліцію може спробувати будь-який депутат. Якщо парламент не голосує за уряд — оголошуються дочасні вибори.

У партії «Кахоль-Лаван» заявили, що Ґанц повідомив про неспроможність сформувати коаліцію президенту Ізраїлю Реувену Рівліну та пообіцяв протягом наступних трьох тижнів працювати для того, щоб «сформувати належний уряд для громадян Ізраїлю».

На останніх дострокових виборах в Ізраїлі, що відбулися 17 вересня, партія чинного прем’єра Нетаньягу «Лікуд» здобула 33 мандати, тоді як «Кахоль-Лаван» — 34. Спершу президент країни доручив право формувати уряд Нетаньягу, однак його спроби сформувати коаліцію провалились. Бені Ґанц офіційно отримав право формувати новий ізраїльський уряд 23 жовтня.

Якщо партії не досягнуть компромісу, на країну чекають ще одні дострокові вибори у березні 2020 року. За даними останніх соцопитувань, підтримка головних політичних сил у країні з часу виборів 17 вересня не змінилася.

Водночас проти чинного прем’єра Нетаньягу нині ведеться кілька розслідувань щодо корупції, брехні під присягою та шахрайства. За законами Ізраїлю, усі політики, за винятком прем’єр-міністра, зобов’язані подавати у відставку в разі звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів.

Поділитись: