Суперник чинного прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, колишній очільник Генерального Штабу Ізраїля Бені Ганц офіційно отримав право формувати новий Ізраїльський уряд. Раніше така можливість була у самого Нетаньягу, однак його спроби сформувати коаліцію провалились.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Відповідне право лідеру альянсу «Кахоль-Лаван» («Біло-сині») Бені Ганцу надав президент Ізраїлю Реувен Рівлін. Тепер у нього буде 28 днів, вби домовитися про коаліцію з іншими партіями. Якщо спроба провалиться знову, це означатиме необхідність проводити знову дострокові вибори: це будуть уже треті вибори в Ізраїлі цього року. 

21 жовтня очільник партії «Лікуд» і прем’єр Нетаньягу, який уже близько десяти років перебуває при владі, визнав, що не зміг сформувати коаліцію у парламенті з партією Ганца. «Я доклав чимало зусиль, аби запросити Бені Ганца за стіл перемовин, аби сформувати уряд національної єдності, я робив усе можливе, аби тільки запобігти новим виборам. На жаль, він раз за разом відмовляв мені», — зазначив Беньямін Нетаньягу.

Процес формування коаліції для Нетаньягу ускладнило ще й те, що зараз проти нього ведеться розслідування у низці справ — про шахрайство, корупцію й брехню під присягою.

Нагадаємо, 17 вересня в Ізраїлі вперше в історії відбулися повторні вибори до парламенту. Це сталося через те, що раніше провалились перемовини про коаліцію Нетаньягу з лідером партії «Наш дім Ізраїль» Авігдором Ліберманом. Тоді головним каменем спотикання в історії з формуванням коаліції стало питання підтримки законопроекту про військову повинність — він регулює пільги для ультраортодоксальних єврейських студентів семінарії.

Поділитись: